İnternetten Kazan

Makale Yazarak Para Kazanma

Tarafından yazılmıştır Cihan

Makale Yazarak Para Kazanma

Son dönemlerde İnternet üzerinden para kazanmanın en popüler yolları arasında yer alan makale yazarlığı, İnternet üzerinden anlık olarak para kazanmanın en iyi yollarından birisi olarak biliniyor. Türkiye İnternet ve mobil teknolojisinin hızlı bir şekilde artması nedeniyle, web sitesi sayılarında da %100’den daha fazla artış olmasına neden oldu.  Bazı web sitesi sahipleri işlerinin yoğunluğundan dolayı sitelerine fazla içerik giremediklerinden, bazıları ise daha fazla içerik girebilmek adına, makale yazarı arayışına girmektedirler. Makale yazarak para kazanma noktası da, tam olarak burada başlamaktadır. İnternetten para kazanma yolları arasında önemli bir yere sahip olan makale yazarlığı, uzun yıllar sonu gelmeyecek İnternetten para kazanma yöntemleri arasında yer almaktadır.

Aşağıda İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan Makale yazarak para kazanma konusunu,  çok daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

 

Makaleye neden ihtiyaç duyulur?

Evet. Ben makale yazarlığı yaparım. Ancak bu yazıların kime faydası var ki bana para ödesin, bana mantıksız geliyor diyenler arasındaysanız,  bu satırları dikkatli okuduğunuzda aslında bunun çok mantıklı bir nedeni olduğunu göreceksiniz.

Web sitesi sahipleri, sitelerini marka haline getirip reklam alarak para kazanmak isterler.  Ancak bu iş, zannedildiği kadar basit değildir. Bunu gerçekleştirebilmek için, web sitelerinin ziyaretçilere yani bizlere yararlı ve aradığımız bilgileri bulabileceğimiz halde olması gerekir. Ayrıca site genelinde ne kadar çok yararlı bilgi ve konu varsa, daha çok ziyaretçi gelecek ve ziyaretçi sayısı fazla olan web siteleri daha pahalı reklamlar alacaktır. İşte bu nedenle site sahipleri, içerik yani makale yazdırmaktadır. Özellikle günlük hayatta başka işlerde çalışan yeni site sahipleri, siteleri ile ilgilenemedikleri için bu işi başkasına parasıyla yaptırmaktadır. Ya da sadece bu iş ile uğraşanlar, sitelerinin daha fazla büyümesi için yine içerik/makale yazdırmaktadırlar.

Yazılacak makaleler belirli kriterlere dayanmaktadır. Yani Google ve diğer arama motorları, başka yerden kopyalanmış içerikleri hoş karşılamamaktadır. Özgün ve Seo uyumlu makale nasıl yazılır? konumuzda anlattığımız gibi bazı kriterlerle yazılan makaleler, ücretli bir şekilde satılmaktadır.  Yani bu makaleleri sizden satın alacak insanlar, bu makaleler sayesinde kendi web siteleri üzerinden uzun vadede para kazanabilmektedir.

Makale yazarak para kazanma konusuna birkaç madde ekleyecek olursak;

  • Makaleler 100 kelime üzerinden hesaplanmaktadır. 100 kelimesi ortalama olarak, 1 TL’den yazılır. 150 kelimesi 1.5 TL gibi. Ancak sizin makalenizin kalitesine ve tanınmış işini iyi yapan birisi olup olmamanıza bağlı olarak bu rakam, 100 kelime için 0.75 kuruş ile 2 TL arasında değişmektedir.
  • Makale kaynakları, diğer internet sitelerinden bulunarak yeniden yazılır. Yani Makale yazarak para kazanma işinde, kanserin nedenleri diye bir yazı sizden istendiğinde, internetten böyle bir yazı bularak, tamamen kendi anlatımınızla değiştirerek ve anlam bütünlüğünü bozmadan özgünleştirmelisiniz. Bu konuların tüm detaylarını, Özgün ve Seo Uyumlu Makale Yazmanın Püf Noktaları başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma

Hazırlayacağınız makaleleri, wmaraci, R10 ve webmastersitesi gibi sitelerde ticaret için bulunan site sahiplerine satarak, para kazanabilirsiniz. Makale yazarak para kazanma konusunda doğru yolu izlediğiniz taktirde, rahatlıkla bu işten para kazanabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanma işinden tam gün çalışacaksanız, 1500 TL kadar para kazanmanız mümkündür. Üye olacağınız bu forumlardaki ticaret güveninin nasıl sağlandığına dikkat ederek, makale yazarak para kazanma işinde güvenli bir şekilde ticaret yapabilmeniz mümkündür. Kişi güven konusunda, bu forum siteleri üzerindeki yazıları inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap