Mobil

Android için hızlı şarj taktikleri!

Tarafından yazılmıştır Weblenek

Android işletim sistemine sahip cihazları kullanan milyarlarca kişi ilgili cihazının pil tüketimini ve şarjın ne kadar gideceğini biliyor. Bataryayı ne kadar sürede şarj ederseniz edin pil bir kaç saat içerisinde sıfırlanabiliyor ancak yeniden dolması yine saatler sürüyor. Bu can sıkıcı durumun önüne geçmek adına yapabileceğiniz bazı teknik düzenlemeler mevcut. Normal bir batarya kapasitesine sahip ortalama bir Android akıllı telefonun şarj edilme süresi 2 saattir. Ancak bu süre arka planda çalıştırılan uygulamalar veya şarj sırasında telefonun kullanılması gibi durumlarda daha da uzayabilir.

Android telefon veya tabletin daha hızlı şarj edilmesi için yapmanız gerekenler;

1. Şarj Ederken Telefonunuzu Uçak Moduna Alın

Android telefonunuz uçak moduna alındığında tüm veri alım, verim işlemleri durdurulur. Dolayısıyla cihazınızın pil tüketimine neden olan çoğu uygulamada uçak moduyla birlikte işlevsiz kalacak ve telefonunuz daha hızlı şarj olabilecektir.

2. Telefonunuzu kapatıp şarj edebilirsiniz

Telefonunuzun acilen şarj olması gerekiyorsa mutlaka kapatın. Telefonunuzu kapalı şekilde şarj etmeniz şarj edilme hızının ciddi anlamda artmasını sağlayacak ve telefonunuz çok daha kısa sürede size yetecek kadar şarj edilebilecektir.

3. Hücresel veri, GPS, Wi-Fi ve Bluetooth’un kapalı olduğundan emin olun.

Telefonunuzun şarj olduğu sırada gereksiz veri gönderim ve alımlarından kaçınması şarj edilme süresini de hızlandıracaktır.

4. Şarj ettiğiniz donanımsal ürünlerin telefonunuzun orjinal marka ürünleri olduğundan emin olun.

Yalnızca sizin telefon modeliniz için özel olarak tasarlanmış şarj üniteleri Android telefonunuz ile harika uyum sağlayacaktır. Hızlı şarj işlemi için en mantıklı seçim telefonunuzun orjinal ürünlerinden temin etmek olacaktır.

5. Pil tasarruf modunu aktif edin

Bazı telefon üreticileri üretilen telefonları için birde şarj tüketim modları geliştirir. Samsung, Huawei, Xiomi vb. bazı markaların Ayarlar menüsünden direkt olarak erişilebilecek bu özelliği aktif etmeyi ihmal etmeyin.

6. Şarj sırasında telefonunuzu kulllanmayın

Telefonunuz şarj edilirken kullanılmamalıdır. Bu gibi durumlarda akıllı telefonların patladığı sıkça görülen bir olaydır. Diğer yandan telefonunuzun şarj edilme hızı da ciddi anlamda düşecektir.

7. Telefonunuzun şarjını tam olarak bitirmeyin veya tam olarak doldurmayın

Telefonunuzun şarjının %50 ile %95 arasında tutulduğundan emin olun.

Yorum Yap