Sağlık

Zayıflamak İstiyorum Diyenlere 7 Öneri

Tarafından yazılmıştır Cihan

Zayıflamak İstiyorum Diyenlere 7 Öneri

Her ne kadar zayıflamak üzerine internet üzerine binlerce yazı bulunsa da, zayıflamak zannedildiği kadar kolay değildir. Bu nedenle zayıflamak istiyorum diyorsanız, bunun bilincinde olarak hareket etmeli ve hemen pes etmemelisiniz. Çünkü zayıflamak, imkansızda değildir!

İnternet üzerinde yazılıp çizilen birçok zayıflama konusu, tek başına zayıflamanızı sağlamaz. Bu nedenle verilen her öneriyi, bir bütün halinde düşünmeniz gerekir. Yani egzersiz tavsiyeleri veriliyorsa, yanına kilo vermeye yardımcı yiyecekleri de siz eklemelisiniz. Ya da tam aksine kilo vermeye yarayan besin önerileri varsa, bunun yanına egzersiz programlarını da yine siz eklemelisiniz.

Egzersizler her ne kadar tek başına faydalı olsa da, işinize yarayacak diğer önerilerle bu faydasını daha fazla görebilirsiniz. Bu yazımızın devamında, zayıflamak istiyorum diyenlere 7 öneri sunduk. İşte o öneriler.

Zayıflamak istiyorum Diyenlere 7 Öneri

1- Öncelikle kendinizi psikolojik olarak, başarılı olmaya hazırlayın. Fazla kilolar ile toplum içinde yaşadığınız sıkıntıları ve sorunları düşünerek, azimli olmaya karar verin. Daha düşük beden kıyafetler giyeceğiniz günü, sosyal ortamlarda sizi herkesin şaşkınlıkla karşılayacağı o muhteşem günü hayal edin!

2- Zayıflamak istiyorum diyorsanız yapmanız gereken bir diğer şeyde, makul hedeflerle yola çıkmanızdır. Abartılı hedefler koymanız halinde, ileriki süreçte sıkılarak programlarınızdan vazgeçme ihtimaliniz yüksek olacaktır.

3- Gereksiz kalori aldığınız yiyecek ve içecekleri belirleyerek, bunlardan uzak durmaya çalışın. Özellikle kola gibi asitli ve şekerli içecekler, yüksek miktarda gereksiz kalori almanıza neden olacaktır. Bu tür içecek ve işlenmiş gıdalardan kaçınmaya özen gösterin.

4- Diyet listenizi doğru belirmeniz, zayıflama konusunda size önemli ölçüde yardımcı olacaktır.  Hem daha rahat uygulayacağınız, hem daha az kalori alabileceğiniz, hem de sağlıklı beslenebileceğiniz bir diyet listesi oluşturmak, bir hayli faydalı olacaktır.

5- Zayıflamak istiyorum diyorsanız, tabii ki daha fazla hareketlilik şart. Bu nedenle imkanlarınız ne kadar kısıtlı olursa olsun, daha fazla hareket halinde olmaya özen gösterin.

6- Uyku düzeni ve kalitesi de, zayıflama konusunda size yardımcı olacak yan faktörlerden birisidir. Bu nedenle kaliteli ve daha düzenli bir uyku, size yardımcı olacaktır.

7- Hepsinden önemlisi, asla vazgeçmeyin. Vazgeçmeyerek doğru uygulamalar üzerinden gittiğinizde, mutlaka zayıflayacağınızı aklınızdan çıkarmayın.

Evet! Zayıflamak her ne kadar zor olsa da, asla imkansız değildir!

Yorum Yap