WordPress

WordPress’de Sözdizimi Hatasını (Syntax Error) Düzeltme

Tarafından yazılmıştır Weblenek

Web’de mevcut olan WordPress öğreticiler , kılavuzlar ve kod parçacıkları çok miktarda mevcuttur . Bunların hepsi kullanıcıların web sitelerinde yeni şeyler denemek ve WordPress hakkında daha fazla bilgi edinmek için hazırlanmıştır. Maalesef küçük bir hata, tüm sitenin kopmasına neden olabilir ve bu durum özellikle yeni kullanıcılar için çok korkutucu. WordPress sitenizde yeni bir şey deniyordunuz ve “Söz dizimi hatası, beklenmedik …” hatası aldıysanız o zaman korkmayın. WordPress’te söz dizimi hatasını ilk alan siz değilsiniz ve sonuncusu olmayacaksınız. Bu yazıda, WordPress’de beklenmeyen söz dizimi hatasının nasıl giderileceğini göstereceğiz.

Hataları Önlemek İçin Doğru Sözdizimini Kullanma

Yapmanız gereken ilk şey webin parçalarını WordPress’e yapıştırmak için yeni başlayanlar kılavuzuna bakmaktır. Bu makale, yeni başlayanlar tarafından WordPress şablonlarına yapıştırılan bazı yaygın hataları listeler. Söz dizimi hatası genellikle kod söz diziminde küçük ancak önemli bir hatadan kaynaklanır. Eksik bir virgül veya ekstra kıvrımlı bir ayraç tüm senaryoyu kırabilir.

Web’den bir kod parçasını yakın zamanda yapıştırdınız mı? Bir eklenti güncellendi mi? O halde, nereye bakacağını tam olarak biliyorsun.

FTP Kullanarak Söz dizimi Hatasını Düzeltme

Söz dizimi Hatasını düzeltmek için, bu hataya neden olan kodu düzenlemeniz gerekir. Onu kaldırabilir veya söz dizimini düzeltebilirsiniz. Bu hata genel sitenizin erişemeyeceği bir duruma neden olduğundan yeni başlayanlar çıldırdı. Kodu WordPress kontrol panelinizin Görünüm »Editör bölümünü kullanarak yapıştırdıysanız , o zaman kilitlenirsiniz . Peki kodu nasıl düzenliyorsunuz? Bizim kılavuzuna göz atın WordPress Admin kilitli . Bunu düzeltmenin tek yolu, FTP’yi kullanarak son düzenlediğiniz dosyaya erişmektir

FTP programını yükledikten sonra, web sitenize bağlayın ve düzenleme ihtiyacı olan tema dosyasına gidin. Düzenlemek istediğiniz dosyayı unuttuysanız, hata koduna bakmanız yeterlidir. Hata, hangi dosyayı ve hangi satırı düzenlemek istediğinizi tam olarak söyleyecektir.

En son eklediğiniz kodu kaldırabilir veya kodu doğru söz dizimiyle yazabilirsiniz. Kodu kaldırmayı / düzenlemeyi bitirdikten sonra, dosyayı kaydedin ve sunucunuza geri yükleyin. WordPress sitenize gelin ve sayfayı yenileyin ve siteniz çalışacaktır.

Bu makalenin WordPress’te Syntax Hatasını düzeltmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Lütfen sorularınıza ve görüşlerinizi yorumlara bırakın.

2 Yorumlar

Yorum Yap