Teknoloji

Gökdelenleri Reklam Alanlarına Dönüştüren Teknoloji Çok Yakında

Tarafından yazılmıştır Weblenek

Birçok bilim kurgu filminde gördüğümüz gökdelenlerin üzerindeki dev reklamları çok yakında şehirlerimizde görmeye başlayacağız gibi görünüyor.

Lightvert Şirketinin duyurduğu habere göre filmlerde gördüğümüz dev reklam panolarını artık günümüzde de görebileceğimiz açıklandı Lightvert’in CEO’su Daniel Siden, “Yankı teknolojisi bugüne kadar görülenler tarafından iyi karşılandı” diyerek bu yeni teknolojinin piyasaya çıkmasının çokta uzak olmadığını bildirmiş oldu.

LED Paneller Unutulacak

Siden, “LED’leri veya diğer ışık kaynaklarını kullanarak 3 metreden uzun boylu görüntüler hazırlamak oldukça zor olabilir, ancak echo teknolojisi çok daha uzun gösterilere izin veriyor.” diyede ekledi.

Dev Reklam Alanları

Devasa Boyutlardan Bahsediliyor!

Echo adı verilen teknikte 200m (656ft) yüksekliğe kadar görüntü verilebildiği ve bunun sadece 200 mm’den daha dar olan bir yansıtıcı ile panel üstü yada panel altı montaj ile dev görüntüler yansıtılıyor.

Önümüzdeki yıllarda canlı canlı göreceğimiz bu teknoloji şimdiden bizleri heyecanlandırdı bu arada yukarıdaki görsel 1982’de yayınlanan bilim kurgu filmi Blade Runner’da gösterilen bir sahneden alınmıştır.

1 Yorum

Yorum Yap