Genel Teknoloji

PUBG Steam’de aktif oyuncu rekorunu kırdı

Tarafından yazılmıştır Umut Yaşar

Playerunknown’s Battlegrounds herkezin bildiği PUBG popüler oyunlar çevçevesinde steam platformunda 1.ci sırada yer aldı Erken erişim de satışları zirveye getiren ve şuanda steam’de en çok satılan oyunlardan birisi olan PUBG; Dota 2 ve GTA V gibi oyunlarında aktif kullanıcı sayısını çoktan geçti bile. Twitch üzerinden yapılan yayınlarında dahi popüler yayıncıların 40 bin izleyiciyi sayılarını geçtiğini belirtmek isterim. PUBG Aktif oyuncu sayısı bir çok kişiyi şaşırttı.
PUBG’ye ait olan resmi twitter hesabından yayınlanan gönderi şu şekilde.

PUBG oyunu geçmişte gişe rekorları kıran açlık oyunları serisini andırmakta. Oyun mantığı açlık oyunları ile aynı ilerlemekte kocaman bir haritada başlangıç yapılır, ekipmanlar toplanır, oyun haritası git gide daralır ve savaş başlar son kalan kişide haliyle kazanan olacağı için en büyük ödülü alıcak kişi olur. Açlık oyunlarının sevildiğini ve gişe rekorları kırdığını ele alırsak PUBG’ın steam aktif oyuncu sayısının da pek şaşırtıcı olmadığını belirtmek isterim.

Önceki steam aktif oyuncu rekorlarında koltuğundan bir süre inmemiş olan Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive ve GTA V artık yerini PUBG‘a teslim etti.
Dota 2’nin ücretsiz olarak steam’de yayınlandığını göz önünde bulundurursanız henüz erken erişimdeyken PUBG’ın aktif oyuncu sayısının 877 bin küsür’e erişmesi büyük bir başarı.

Yorum Yap